4 aplikacje do namierzania telefonu na Androida

4 aplikacje do namierzania telefonu na Androida

Być może Ty także należysz do osób, które zgubiły swój telefon komórkowy. Kosztujące sporo pieniędzy multimedialne smartfony bardzo często padają ofiarą kradzieży. Z pewnością więc posiadaczom tych urządzeń przyda się kilka informacji na temat tego, jak można je szybko odnaleźć po zgubieniu lub co gorzej po kradzieży.

Zgubiłeś telefon – czas ma znaczenie

Jeżeli będziemy mieli pecha, to złodziejem naszego telefonu okaże się ktoś, kto doskonale wie, co to jest WIPE. To program, który kasuje wszystkie aplikacje, które znajdują się w telefonie. Wymazuje on także te aplikacje, które ukryliśmy głęboko na wypadek, gdyby przydarzyła nam się podobna sytuacja. Oczywiście, nie musimy co chwila sprawdzać, czy nasz telefon nadal jest w kieszeni, czy w torebce, jeśli jednak stwierdzimy jego zniknięcie, musimy działać niezwykle szybko.

Jak działa aplikacja do namierzania telefonu?

Historia skutecznych i zaawansowanych aplikacji na Androida, które umożliwiają namierzenie zaginionego telefonu rozpoczyna się od programu „Where`s My Droid”. W dużym skrócie program ten dał możliwość namierzenia telefonu dzięki Google Maps. Program ten pozwalał namierzyć nawet telefon, w którym nie został włączony nadajnik GPS. Z biegiem czasu dołączono kolejną opcję, która umożliwiała namierzenie telefonu drogą zdalną za pośrednictwem strony developera aplikacji. Przez tych kilka lat najważniejsze założenia nie uległy zmianie. Oto kilka najbardziej ciekawych aplikacji.

Where`s My Droid

Wersja darmowa umożliwia jedynie namierzenie smartfona na krótkie odległości, bazuje ona na danych z GPS. Jeżeli jednak zarejestrujemy się na stronie producenta do naszej dyspozycji otrzymamy także panel zarządzania telefonem. Znacznie więcej możliwości ma wersja PRO. Dzięki niej możemy zdalnie wyczyścić telefon z zapisanych w nim danych.

Zgubiony telefon

Android Lost Free

Jego zaletą jest fakt, iż jest udostępniany bezpłatnie. Ma on nie tylko funkcję standardową, czyli z wykorzystaniem danych z GPS, ale także kilka dodatkowych opcji,w tym opcję przekierowywania rozmów. Kaspersky

Mobile Security

Bardzo rozbudowana aplikacja, która chroni przed spamem, wirusami i programami szpiegującymi.

Sim Tracker

To program wyjątkowo słaby. Lokalizuje telefon przy pomocy danych w WiFi oraz z GPS.

Rafał Gałaszewski

Redakcja pomorskismartup.pl

 Korzystając z naszych porad, bez problemu poradzisz sobie z odpowiednią ochroną danych. Dzięki nam, dowiesz się w jaki sposób można zlokalizować telefon oraz co zrobić w przypadku kradzieży.

Zadbaj o swoją prywatność!

kontakt@pomorskismartup.pl