Śledzenie telefonu – bądź czujny!

Śledzenie telefonu – bądź czujny!

Każdy kto korzysta z sieci ma styczność z ofertami, które kusza możliwością namierzenia telefonu komórkowego z dokładnością do kilku metrów. Jest to bardzo kusząca informacja, szczególnie dla rodziców którzy chcą wiedzieć dokładnie gdzie przebywa ich pociecha, lub też dla współmałżonka który ma podejrzenie o nieuczciwym postępowaniu drugiej osoby w związku.

Oczywiście nie są to jedyne sytuacje kiedy ktoś chciały znać położenie danego telefonu, bardzo często również pracodawcy chcą wiedzieć gdzie przebywają i co porabiają ich pracownicy, a takich przykładów możemy tutaj mnożyć bez liku. Jednak bez względu na to, czym kieruje się dna osoba chcąca wyśledzić lokalizację telefonu, to trzeba się liczyć z tym, że oferta jaką znajdziemy w sieci może okazać się zwykłym oszustwem i naciąganiem na pieniądze.

Lokalizacja telefonu – w to nie wierz

Jeśli napotkamy na ofertę, gdzie gwarantują nam lokalizację telefonu, to zazwyczaj wszystko wygląda bardzo uczciwie i nie można mieć żadnych podejrzeń o próbę nieuczciwego postępowania. Czytając informację podane przez firmę oferującą usługi, można dowiedzieć się że uzyskanie informacji o aktualnym położeniu telefonu jest bardzo proste i łatwe do zdobycia. Bardzo szybko możemy zdobyć informacje, wystarczy tylko znać numer telefonu wysłać sms-a pod wskazany numer. Prostota tego działania kusi i bardzo dużo osób daje się przekonać.

Oszustwa operatorów

Koszt sms-a jest niewielki, oscyluje w okolicach 40 złotych, co wydaje się ceną znośna do zaakceptowania za uzyskanie dostępu do informacji o aktualnym położeniu śledzonego telefonu. Po wysłaniu sms-a wystarczy tylko chwile poczekać i uzyskamy odpowiedź. Niestety bardzo często okazuje się, że w odpowiedzi uzyskujemy informacje że cala oferta jest tylko zabawą. Tak dokładnie – zabawą, co zostało wpisane przez daną firmę bardzo drobnym drukiem w regulamin którego zazwyczaj nikt nie czyta.

Namierzanie telefonu - jak uniknąć oszustwa?

Takie działanie to zwykłe oszustwo, mające na celu wyciągnięcie określonej kwoty od naiwnych użytkowników sieci. Bardzo często okazuję się też, że wykupiliśmy cały pakiet sms-ów które będą nam przesyłane przez okrągły rok i za każdy będziemy słono płacić. Warto więc przeczytać regulamin i tylko to pozwoli nam uniknąć niepotrzebnych kosztów. Śledzenie telefonu bez zgody jego użytkownika, czyli właściwie samego użytkownika, jest niezgodne z prawem, o czym także pamiętajmy zanim zdecydujemy się na korzystnie z takich usług w sieci.

Michał Korczak

Redakcja pomorskismartup.pl

 Korzystając z naszych porad, bez problemu poradzisz sobie z odpowiednią ochroną danych. Dzięki nam, dowiesz się w jaki sposób można zlokalizować telefon oraz co zrobić w przypadku kradzieży.

Zadbaj o swoją prywatność!

kontakt@pomorskismartup.pl