Zestaw najpopularniejszych programów pomagających odzyskanie skradzionego telefonu

Zestaw najpopularniejszych programów pomagających odzyskanie skradzionego telefonu

Kradzież czy też zgubienie telefonu mogą być tragedią, szczególnie gdy nasz sprzęt był kosztowny a jednocześnie mieliśmy tam cenne dla nas dane. Na szczęście nie jest tak, że od razu jesteśmy na straconej pozycji. Warto jednak wcześniej pomyśleć o zabezpieczeniu się w odpowiedni sposób.

Śledzenie telefonu – programy

W sieci mamy różnorakie programy, które ułatwiają odnalezienie zawieruszonej komórki. Oferują one kilka interesujących funkcji. Między innymi realizują śledzenie za pomocą urządzenia GPS czy tez wysyłanie powiadomienia o wymianie karty SIM, blokowanie telefonu czy tez zdalne kasowanie danych. Programy takie są najczęściej płatne. Warto się zastanowić czy na telefonie dane są ważniejsze niż koszt takiej aplikacji.

1. Anti-Thief

Program, który będzie przeznaczony dla posiadaczy smartfonów z systemem Symbian. Powiadamia użytkownika o wymianie karty SIM, daje podsłuchiwania złodzieja czy tez uruchomienia alarmu. Działanie aplikacji jest niewidoczne dla osoby, która dokonała kradzieży.

2. mGuard

To program darmowy dla posiadaczy telefonów, które działają na platformie Java. Tych funkcji jest tu jednak niewiele i to może być niekiedy problem dla użytkownika. Jednocześnie sprzęt mało będzie obciążony a aplikacja przez złodzieja pewnie nie zostanie zauważona.

Śledzenie telefonu

3. Phone Guardian

To program komercyjny do urządzeń z Symbianem. Bogaty zestaw funkcji, program daje możliwość blokowania telefonu po otrzymaniu SMS-a. dezaktywacja nastąpić może po wymianie kary Sim. Dodatkowo aplikacja daje głośny dźwięk, gdy będzie dochodzić do zdarzenia, które ma blokować urządzenie.

4. RecoveryCop

RecoveryCop to aplikacja, która reklamuje się jako trauma dla złodziei. I rzeczywiście można powiedzieć, że ilość tych różnych opcji jakie się tam pojawiają jest wiele. Aplikacja jest jednak droga, ponieważ trzeba wydać na nią aż 30 dolarów. Program emituje alarm, powiadomi o wymianie karty SIM, rejestruje SMS, podsłuchuje. Taka rzecz jak monitoring za pomocą odbiornika GPS także będzie możliwy. Oczywiście program także ma taką właśnie funkcję.

5. Remote Tracker

Opisywany już przez nas darmowy program pozwalający na zlokalizowanie skradzionego telefonu z systemem operacyjnym Windows Mobile. Aplikacja korzysta z odbiornika GPS, a jeśli urządzenie go nie ma to na przybliżoną lokalizacją ustaloną przez OPenCeLLID.

Michał Korczak

Redakcja pomorskismartup.pl

 Korzystając z naszych porad, bez problemu poradzisz sobie z odpowiednią ochroną danych. Dzięki nam, dowiesz się w jaki sposób można zlokalizować telefon oraz co zrobić w przypadku kradzieży.

Zadbaj o swoją prywatność!

kontakt@pomorskismartup.pl