Co pomoże namierzyć skradziony telefon?

Co pomoże namierzyć skradziony telefon?

Osoby, które zastanawiają się nad tym, w jaki sposób maksymalnie efektywnie namierzyć skradziony telefon, muszą wiedzieć o tym, że istnieje przynajmniej kilka aplikacji sprawiających, że wspomniane zadanie nie jawi się wcale jako szczególnie skomplikowane. Jedną z nich jest z całą pewnością SimGuard, a więc program komercyjny stworzony po to, aby ułatwić życie osobom wykorzystującym urządzenia BlackBerry. Wspomniane oprogramowanie reaguje już w momencie wymiany karty SIM, na tym etapie wysyłany zostaje bowiem SMS, który jest niewidoczny dla złodzieja, a przy tym zawiera wszystkie dane nowej karty.

Dane te przydają się policji, która ma większe szanse na namierzenie złodzieja, przydają się jednak również, gdy chcemy zablokować telefon komórkowy. Okazuje się jednak, że na tym nie kończy się wcale skuteczność omawianego tu rozwiązania, inną ciekawą funkcją, z jakiej mogą korzystać jego użytkownicy jest bowiem ustalanie miejsca, w którym należy szukać telefonu. Co ciekawe, funkcja ta odnosi się również do telefonów, które nie posiadają połączenia satelitarnego, choć należy wówczas liczyć się z tym, że dane mogą okazać się nieco mniej precyzyjne.

Przydatne aplikacje

Innym oprogramowaniem, które warto dodać do listy przydatnych aplikacji, jest SmartProtect Mobile Anti Theft Protection Software. Ten darmowy program został przygotowany z myślą o osobach wykorzystujących telefony z Windows Mobile, a jego funkcje są bardzo interesują. Aplikacja koncentruje się na blokadzie telefonu, potrafi więc sprawić, że urządzenie okaże się niemal bezwartościowe z perspektywy złodzieja. Już po zainstalowaniu aplikacji można też wskazać jej foldery, które powinny zostać przez nią skasowane, to samo może przy tym spotkać zawartość naszej książki adresowej.

Lokalizacja telefonu

Theft to z kolei darmowe rozwiązanie, które nie powinno rozczarować osób korzystających z telefonów z systemem operacyjnym Symbian. Tym razem blokada uruchamia się w tym samym momencie, w którym wyślemy SMS o ustalonej wcześniej treści. Ciekawym rozwiązaniem jest też Ultimate Theft Alert. Program jest płatny, a wśród jego funkcji znajduje się i ta, która pozwala na śledzenie złodzieja.

Marta Zielińska

Redakcja pomorskismartup.pl

 Korzystając z naszych porad, bez problemu poradzisz sobie z odpowiednią ochroną danych. Dzięki nam, dowiesz się w jaki sposób można zlokalizować telefon oraz co zrobić w przypadku kradzieży.

Zadbaj o swoją prywatność!

kontakt@pomorskismartup.pl