Lokalizowanie telefonu – dla kogo ten przywilej?

Lokalizowanie telefonu – dla kogo ten przywilej?

Lokalizowanie telefonu to bardzo naturalna sprawa. Codziennie ktoś lokalizuje swój telefon – a dokładniej robi to np. Google, kiedy chcemy korzystać z map. Możemy to również robić bezpośrednio my, w zaciszu własnego domu, szukając odpowiedzi gdzie znajduje się bliska naszemu serca osoba. Dziecko, małżonek, żona, babcia. Szefowie sprawdzają w ten sposób czy pracownicy znajdują się na swoim miejscu pracy. Niezależnie od tego, jakie ktoś ma potrzeby w kontekście lokalizacji – ma szansę to zrobić. Niestety, świadomość tego, jak dokładnie to działa, a także co dokładniej i w jaki sposób można lokalizować nadal jest na dość niskim poziomie. Dlatego właśnie odkryjemy wszystkie tajemnice lokalizowania!

Lokalizacja telefonu po numerze

To jest coś, co w Internecie pojawia się najczęściej. Wiele stron gwarantuje, że po wpisaniu ciągu cyfr będzie można zobaczyć gdzie dokładnie znajduje się telefon. W rzeczywistości to bubel i próba wyłudzenia pieniędzy. Lokalizowanie telefonów po numerze telefonu jest przywilejem, z którego korzystają policjanci, a także pracownicy innych służb specjalnych. Strony, które znajdujecie w Internecie, które gwarantują wyszukanie telefonu w ten sposób mają za mało „mocy”, ponadto proponują coś nielegalnego. Jedyny sposób, w jaki można skorzystać z namierzania czyjegoś telefonu, jest GPS. I to też nie sam…

To jak to w końcu zrobić?

Najszybszą, w pełni legalną, a jednocześnie najlepiej działającą opcją jest… zainstalowanie aplikacji na telefonie, który chcemy śledzić, aby udostępniało nam jej położenie, z zaznaczeniem na mapie gdzie się znajduje. Każdy może mieć wtedy spokojną głowę gdzie znajduje się ich ukochana osoba i czy jest bezpieczna.

Niektóre strony proponują dodatkowe usługi np. ściąganie historii SMS lub połączeń, w której można dokładnie wyczytać wszystko to, co mogłoby być potencjalnie niebezpieczne – przeważnie dla dziecka. Warto więc przejrzeć Internet w poszukiwaniu jakiejś dobrej strony z lokalizacją. Z naszej strony możemy polecić https://pinbook.pl/lokalizacja, ponieważ dokładnie wszystko tłumaczy, posiada aplikację i nie wprowadza klientów w błąd. Warto.

Ale po co komuś namierzanie telefonu?

Chociażby po to, żeby móc przestać się nieustannie przejmować. Rodzice martwią się o dzieci, wnuczka o babcię, pracodawca chce wiedzieć że pracownicy faktycznie są w biurze, kiedy jego nie ma! Dlatego właśnie wszyscy sięgają po możliwość lokalizacji telefonu. Dzięki temu rodziciele wiedzą, że maluch bezpiecznie dotarł do domu. Wnuczka wie, gdzie jest babcia, kiedy pod wpływem dużego stresu zapomniała jak wrócić do domu. A pracodawca ma pewność, że każdy pracownik pracuje tam, gdzie powinien.

Nie bójcie się lokalizacji – ona naprawdę ułatwia życie.

 

Michał Korczak

Redakcja pomorskismartup.pl

 Korzystając z naszych porad, bez problemu poradzisz sobie z odpowiednią ochroną danych. Dzięki nam, dowiesz się w jaki sposób można zlokalizować telefon oraz co zrobić w przypadku kradzieży.

Zadbaj o swoją prywatność!

kontakt@pomorskismartup.pl