Legalne lokalizowanie telefonu?

Legalne lokalizowanie telefonu?

Jak się okazuje obecnie lokalizowanie telefonu już nie musi być żartem. Usługa taka rzeczywiście działa i ma już wielu zwolenników. Praktycznie wszyscy duży operatorzy komórkowi mają ją do zaoferowania. Znajdziemy także projekty wykorzystujące w formie komercyjnej możliwości lokalizacji, które dadzą nam okazję śledzić swoje położenie dzięki komórkom. Ale wszyscy działają według jednej zasady, na namierzenie musi się zawsze godzić właściciel takiego urządzenia, które ma być śledzone. Chyba, że będzie chodzić o urządzenie służbowe nie będzie takiej potrzeby, ponieważ to przedsiębiorca decyduje o aktywacji takiej usługi.

Śledzenie telefonu pracownika lub dziecka

To bardzo ważne dla właścicieli firm, które mają taką formę działalności, że pracownicy są w terenie. Jeśli chodzi o firmy kurierskie, przedstawicieli handlowych czy firmy ochroniarskie ma to istotne znaczenie. Dwie sieci u nas mają również taką propozycję dla rodziców. Osoby zapracowane mają bowiem szansę na to, by namierzyć dzięki tym elementom telefony swoich dzieci i tym samym kontrola nad nimi będzie rzeczywiście łatwiejsza do przeprowadzenia.

Namierzanie telefonu a kontrola absolutna

Największym zazdrośnikom i podejrzliwym pracodawcom możliwość namierzenia urządzenia jednak nie będzie wystarczać. Dlatego klienci chcą również mieć takie możliwości, by jednocześnie sprawdzać rozmowy czy smsy wysyłane z użyciem danego sprzętu. Telefon, który będzie miał takie działanie jak pluskwa będzie można kupić już za około2 tysiące złotych. Będzie on wyglądał podobnie jak tradycyjny aparat, który bez wzbudzania podejrzeń będzie można sprezentować partnerowi.

Kontrola telefonu

Szef Stowarzyszenia Detektywów Polskich podkreśla nam jednak, że przygotowywanie podsłuchów nie będzie legalne. Zdobywanie nagrań w taki sposób nigdy nie może być dowodem w sądzie czy też źródłem informacji. Co innego będzie, gdy chodzi o zeznania detektywa. Poza tym większość takich urządzeń jest tak naprawdę słabych jakościowo a na urządzenia profesjonalne klienta zwykłego nie będzie stać.

Rafał Gałaszewski

Redakcja pomorskismartup.pl

 Korzystając z naszych porad, bez problemu poradzisz sobie z odpowiednią ochroną danych. Dzięki nam, dowiesz się w jaki sposób można zlokalizować telefon oraz co zrobić w przypadku kradzieży.

Zadbaj o swoją prywatność!

kontakt@pomorskismartup.pl